منوی دسته بندی

فواید ماکارونی در بدنسازی

فواید ماکارونی در بدنسازی

اگر بخواهیم خیلی سریع به شما بگویم فواید ماکارونی در بدنسازی چیست؟ پاسخ، طبق بررسی

1 از آنجایی که انرژی زیادی دارد، بهترین گزینه برای کسانی است که برای اضافه کردن کالری و کربوهیدرات مشکل دارند.

2 ماکارونی گزینه بسیار خوبی برای گنجاندن یک میان وعده قبل از تمرین است. زیرا انرژی را برای جلسات تمرینی شما را فراهم می کند.

3 ماکارونی یک منبع کربوهیدرات عالی برای اضافه کردن پس از تمرین است. پس از تمرین، باید انرژی و منابع از دست رفته را دوباره پر کنید تا مطمئن شوید که عضلاتتان به درستی بازیابی می شوند. مصرف ماکارونی بعد از تمرین (همراه با پروتئین) به ساخت توده عضلانی کمک می کند.

4 در مرحله حجیم کردن، ممکن است 50 تا 60 درصد کل مصرف روزانه شما کربوهیدرات باشد. از طرف دیگر، اگر در مرحله کاهش وزن یا کات هستید، ممکن است کربوهیدرات شما نزدیک به 40٪ باشد. این هنوز درصد بسیار زیادی از کالری شما است که می توان بخشی از ان را از ماکارونی تامین کرد.

اگر بخواهیم خیلی سریع به شما بگویم بهترین زمان مصرف ماکارونی در بدنسازی چه زمانی است؟ پاسخ، طبق بررسی، مصرف قبل و بعد از تمرین می باشد،

1 دو تا سه ساعت قبل از تمرین یک ماکارونی سبوس دار با یک منبع پروتئین میل کنید. اگر به دنبال آزادسازی سریع انرژی هستید، می توانید 30 تا 60 دقیقه قبل از تمرین ماکارونی سفید را مصرف کنید.

2 خوردن ماکارونی بعد از تمرین بدنسازی 20 دقیقه تا 1 ساعت بعد از تمرین می باشد، هرچه زودتر مصرف شود بهتر است.

بررسی فواید ماکارونی در بدنسازی

ماکارونی یکی از رایج ترین کربوهیدرات هایی است که ورزشکاران معمولاً برای بارگیری کربوهیدرات به رژیم غذایی خود اضافه می کنند.

با این حال، برخی از بدنسازها از اضافه کردن آن به رژیم غذایی می‌ترسند، زیرا برخی فکر می‌کنند ممکن است باعث شود مقداری چربی اضافه کنند.

اگر بدنساز هستید ماکارونی یک انتخاب عالی برای افزودن کربوهیدرات به رژیم غذایی شماست. افزودن کربوهیدرات به تمرین شما کمک می کند، به خصوص اگر قبل از تمرین مصرف شود. با این حال، مطمئن شوید که ماکارونی با فیبر بالا (بیش از 3 گرم) و پروتئین بالا (بیش از 5 گرم) انتخاب کنید تا منبع کربوهیدرات متعادل تری داشته باشید.

اگر بدنساز هستید، خوردن همه ماکارونی ها خوب نیستند، هرچند به اندازه وعده، زمان مصرف آن و نحوه تهیه آن‌ها بستگی دارد.

 یکی از فواید ماکارونی در بدنسازی ممکن است محتوای مغذی ماکارونی باشد
یکی از فواید ماکارونی در بدنسازی ممکن است محتوای مغذی ماکارونی باشد

محتوای مغذی ماکارونی

انواع مختلفی از ماکارونی وجود دارد. برای این مقاله، ما بر روی ماکارونی سنتی تهیه شده با گندم و تخم مرغ تمرکز می کنیم. یک فنجان اسپاگتی پخته شده (125 گرم) دارای اطلاعات تغذیه ای زیر است.

🟡کالری : 195 کیلو کالری
🟡کربوهیدرات : 37.9 گرم
🟡فیبر : 2.2 گرم
🟡پروتئین : 7.2 گرم
🟡چربی ها : 1.2 گرم

کالری

ماکارونی کالری نسبتا کمی دارد. با این حال، نحوه تهیه و سرو ماکارونی معمولا با مواد دیگر است که می تواند آن را به یک وعده غذایی پر کالری تبدیل کند.

اگر ماکارونی را اندازه نمی‌گیرید، یک ظرف ماکارونی از یک رستوران معمولی ( می‌تواند حدود 300-400 گرم ماکارونی باشد) این حجم از ماکارونی می‌تواند حداقل 500-600 کیلو کالری داشته باشد. این فقط کالری ماکارونی خالی است. معمولا باید مقداری کره یا روغن سپس رویه ها، پنیر و سس را اضافه می کنید، تا بپزد. این مورد باز باعث افزایش کالری این ماده غذایی می شود.

اگر می خواهید کالری یک ظرف ماکارونی را کم کنید، سعی کنید از مقدار کمی سس گوجه فرنگی تند استفاده کنید. داشتن سس خامه ای می تواند 200 تا 300 کیلو کالری دیگر اضافه کند زیرا معمولاً با خامه و کره تهیه می شود.

یکی دیگر از راه‌های کاهش کالری ترکیبات ماکارونی، انتخاب مواد پروتئینی کم کالری است. سینه مرغ یا ماهی را به جای گوشت قرمز یا گوشت های پرچرب انتخاب کنید.

درشت مغذی ها

به خاطر داشته باشید که برای داشتن بهترین نتایج، چه افزایش عضلانی یا کاهش چربی، باید میزان کالری دریافتی خود را کاملاً کنترل کنید. می‌توانید ماکارونی را در زندگی روزمره خود بگنجانید، فقط مطمئن شوید که همه چیز را اندازه می‌گیرید و اندازه‌هایی را در نظر می‌گیرید که متناسب با هدف کلی شما باشد (حجم یا برش).

بیشتر درشت مغذی هایی که از ماکارونی دریافت می کنیم کربوهیدرات هستند زیرا یک فنجان ماکارونی دارای 37 گرم کربوهیدرات است. برای یک بدنساز، این عالی است، زیرا در بیشتر موارد، حداقل 50٪ از کل کالری روزانه ممکن است از کربوهیدرات ها باشد.

با این حال، ماکارونی یک ماده غذایی با فیبر بالا نیست، و این یک مزیت و هم یک ضرر است.

از آنجایی که این ماده غذایی کم فیبر است، به این معنی است که به راحتی قابل هضم است. انرژی سریع الاثر را فراهم می کند و به اندازه سایر مواد غذایی با فیبر بالا احساس سیری ایجاد نمی کند. با این حال، فیبر برای حرکت روده و روده سالم مهم است. مصرف کم فیبر می تواند خطر یبوست و سرطان روده بزرگ را در دراز مدت افزایش دهد.

این ماده غذای بسته به موادی که از آن ساخته شده است، می تواند یک ماده غذایی با پروتئین بالا باشد. این می تواند بین 3-8 گرم پروتئین در هر وعده باشد. ماکارونی تهیه شده با تخم مرغ، یا اگر از حبوبات (لوبیا، عدس، نخود، سویا سبز یا کینوا) به عنوان پایه استفاده می‌کند، دارای پروتئین بیشتری است.

با این وجود، این مقدار مصرف پروتئین برای بدنسازان هنوز زیاد نیست. بنابراین، هر زمان که ماکارونی را به منوی خود اضافه می کنید، مطمئن شوید که یک تکه بزرگ پروتئین (مانند سینه مرغ) در کنار آن اضافه کنید.

در نهایت، یک دیگر از فواید ماکارونی در بدنسازی این است که چربی زیادی ندارد. این ممکن است برای کسانی که در مرحله برش هستند مفید باشد. با این حال، مراقب چربی هایی که به ماکارونی پخته اضافه می کنید باشید، زیرا آنها می توانند کالری کلی را افزایش دهند. درهرصورت اگر مایل به استفاده از چربی هستید از چربی های سالم (روغن زیتون) انتخاب کنید.

خلاصه

بیشتر درشت مغذی هایی که از ماکارونی دریافت می کنیم کربوهیدرات هستند این برای یک بدنساز عالی است. با این حال، ماکارونی یک ماده غذایی با فیبر بالا نیست، و این یک مزیت و هم یک ضرر است چون به اندازه سایر مواد غذایی با فیبر بالا احساس سیری ایجاد نمی کند. هر زمان که ماکارونی را به منوی خود اضافه می کنید، مطمئن شوید که یک تکه بزرگ پروتئین (مانند سینه مرغ) در کنار آن اضافه کنید.

ریز مغذی ها

ماکارونی بالاترین مواد مغذی را ندارد. از آنجایی که با آرد گندم سفید تهیه می شود، بیشتر مواد مغذی در طی فرایند تصفیه از بین می رود. با این حال، امروزه، در بیشتر موارد، ماکارونی ها را غنی می کنند. این به این معنی است که ویتامین ها و مواد معدنی به ترکیب اضافه می شود تا اطمینان حاصل شود که غذای مغذی دریافت می کنید.

در اینجا می توانید لیستی از رایج ترین مواد مغذی موجود در ماکارونی و اینکه چگونه می توانند برای بدنسازان مفید باشند را بررسی میکنیم:

🔵فولات : یک ماده مغذی ضروری برای تشکیل گلبول های قرمز سالم جدید است. افزایش تولید گلبول های قرمز خون به این معنی است که مواد مغذی و اکسیژن بیشتری به عضلات شما می رسد. در نهایت، این منجر به افزایش عضله می شود.

🔵نیاسین : یکی از ویتامین هایی است که به تبدیل غذایی که می خورید به انرژی کمک می کند. این برای یک بدنساز مهم است زیرا داشتن انرژی کافی برای تمرین بسیار مهم است.

🔵تیامین : این ویتامین ضروری به تبدیل کربوهیدرات هایی که می خوریم (از ماکارونی) به انرژی قابل استفاده در بدن ما کمک می کند. آنهایی که غلظت تیامین بالاتری دارند متابولیسم گلوکز بهتری دارند. همچنین به انقباض عضلات و قلب کمک می کند.

🔵منیزیم : فواید متعددی برای بدنسازان دارد. به انقباض عضلات کمک می کند و بخشی از چندین آنزیم است (آنها در چندین فرآیند شیمیایی مانند تبدیل غذا به انرژی قابل استفاده کمک می کنند). علاوه بر این، منیزیم کلید خواب است. افرادی که قبل از رفتن به رختخواب مکمل منیزیم مصرف می کنند، خواب بهتری دارند. این یک ویژگی ضروری برای یک بدنساز است زیرا خواب جایی است که عضلات شما بهبود می یابند و رشد می کنند.

🔵در آخر ماکارونی در لیست کربوهیدرات های حجیم ارزان قیمت من است.

در اینجا 3 مورد دیگر از فواید ماکارونی در بدنسازی را بررسی می کنیم
در اینجا 3 مورد دیگر از فواید ماکارونی در بدنسازی را بررسی می کنیم

3 مورد از فواید ماکارونی در بدنسازی

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا باید ماکارونی را به رژیم بدنسازی خود اضافه کنید. در اینجا 3 تا از فواید ماکارونی در بدنسازی وجود دارد، که به شما می گوید چرا باید آن را به وعده غذایی بعدی خود اضافه کنید.

🔵 بارگیری کربوهیدرات: ماکارونی یکی از بهترین گزینه ها برای افزودن مقداری کربوهیدرات و کالری به رژیم غذایی شماست. از آنجایی که انرژی زیادی دارد، بهترین گزینه برای کسانی است که برای اضافه کردن کالری و کربوهیدرات مشکل دارند.

یافتن غذاهای مناسب که حجم زیادی از معده را افزایش ندهند برای بدنسازانی که در مرحله حجیم شدن هستند ضروری است. ماکارونی یکی از بهترین انتخاب ها برای کسانی است که به سختی غذا می خورند. وقتی در فصل عضله سازی هستید، این یکی از گزینه های مناسب است.

🔵 سریع، آسان و همه کاره: یکی دیگر از مزایای اساسی ماکارونی این است که به راحتی تهیه و نگهداری می شود و همه کاره است. بیایید در مورد هر یک صحبت کنیم.

ماکارونی خیلی سریع درست میشه. معمولا تهیه این غذا بیشتر از 10-15 دقیقه طول نمی کشد تا یک ظرف کامل ماکارونی درست کنید. برای بدنسازانی که زندگی پر استرس و پیچیده ای دارند، ماکارونی به کاهش زمان پخت کمک می کند.

تهیه آن نیز بی‌خطر است. حتی اگر در آشپزخانه چندان ماهر نیستید، یک ظرف ماکارونی فقط به آب جوش، نمک و ماکارونی نیاز دارد تا اماده شود.

🔵 در نهایت یکی دیگر از فواید ماکارونی در بدنسازی این است که ماکارونی تقریباً با هر چیزی قابل ترکیب می باشد. می توانید آن را گرم یا سرد میل کنید و می توانید چندین نوع پروتئین و چندین سبزیجات را به آن اضافه کنید. انواع مختلفی از ماکارونی نیز وجود دارد که می توانید از آنها برای تهیه غذاهای مختلف استفاده کنید.

برخی از مارک های پاستا با حبوبات درست می شوند، برخی از انواع ماکارونی (آنهایی که با حبوبات تهیه می شوند) وجود دارند که پروتئین بالایی دارند.اگرچه آنها مقدار مورد نیاز برای یک بدنساز را ارائه نمی دهند، اما برای کسی که سعی می کند پروتئین گیاهی بیشتری به جای منابع حیوانی داشته باشد مناسب است.

بهترین زمان مصرف ماکارونی در بدنسازی

ماکارونی یک وعده غذایی عالی قبل از تمرین است زیرا کربوهیدرات ها درشت مغذی اولیه هستند که انرژی را برای جلسات تمرینی شما فراهم می کند. اگر می خواهید انرژی ثابت تری داشته باشید، 2 تا 3 ساعت قبل از تمرین یک ماکارونی سبوس دار با یک منبع پروتئین میل کنید. اگر به دنبال آزادسازی سریع انرژی هستید، می توانید 30 تا 60 دقیقه قبل از آن ماکارونی سفید را مصرف کنید.

برای ریکاوری بهتر و حمایت از عضله سازی خوردن ماکارونی بعد از تمرین بدنسازی 20 دقیقه تا 2 ساعت بعد از تمرین می باشد هرچه زودتر مصرف شود بهتر است.

رژیم غذایی بدنسازان در بیشتر موارد بر پایه کربوهیدرات است. در مرحله حجیم کردن، ممکن است 50 تا 60 درصد کل مصرف روزانه شما کربوهیدرات باشد. از طرف دیگر، اگر در مرحله کاهش وزن یا کات هستید، ممکن است کربوهیدرات شما نزدیک به 40٪ باشد. این هنوز درصد بسیار زیادی از کالری شما است، یکی از فواید ماکارونی در بدنسازی این است که می توان بخشی از کل کربوهیدرات مورد نیاز را از ماکارونی تامین کرد.

به همین دلیل است که ماکارونی گزینه بسیار خوبی برای گنجاندن یک میان وعده قبل از تمرین است. ماکارونی سفید به راحتی قابل هضم است، به این معنی که شما بلافاصله انرژی می گیرید بدون اینکه مشکلات معده را داشته باشید. بدون منبع انرژی کافی، جلسه تمرینی را نمی توانید با شدت کافی اجرا کنید، به این معنی که عضلات خود را به اندازه کافی تحریک نمی کنید.

سعی کنید قبل از تمرین از خوردن ماکارونی سبوس دار و ماکارونی های پر فیبر خودداری کنید. خوردن غذاهای پر فیبر قبل از ورزش ممکن است در برخی افراد باعث مشکلات معده شود.

خلاصه

2 تا 3 ساعت قبل از تمرین یک ماکارونی سبوس دار با یک منبع پروتئین میل کنید. اگر به دنبال آزادسازی سریع انرژی هستید، می توانید 30 تا 60 دقیقه قبل از تمرین ماکارونی سفید را مصرف کنید.

برای ریکاوری بهتر و حمایت از عضله سازی خوردن ماکارونی 20 دقیقه تا 1 ساعت بعد از تمرین بدنسازی می باشد، هرچه زودتر مصرف شود بهتر است.

یکی دیگر از فواید ماکارونی در بدنسازی مصرف بعد از تمرین برای حمایت از عضله سازی است.
یکی دیگر از فواید ماکارونی در بدنسازی مصرف بعد از تمرین برای حمایت از عضله سازی است.

فواید مصرف ماکارونی بعد از تمرین بدنسازی

ماکارونی یک منبع کربوهیدرات عالی برای اضافه کردن پس از تمرین می باشد این یکی دیگر از فواید ماکارونی در بدنسازی است.

پس از تمرین، باید انرژی و منابع از دست رفته را دوباره پر کنید تا مطمئن شوید که عضلاتتان به درستی بازیابی می شوند. داشتن منبع کربوهیدرات (همراه با پروتئین) به ساخت توده عضلانی کمک می کند. ماکارونی پروتئین دریافتی مورد نیاز بدنسازان را ندارد، بنابراین یک منبع پروتئین کامل را در کنار ماکارونی اضافه کنید.

پس از تمرین، باید گلوکز از دست رفته را در طول جلسات تمرینی خود جبران کنید. اگر بعد از تمرین یک منبع کربوهیدرات اضافه نکنید، این خطر وجود دارد که پروتئینی که می خورید به عنوان انرژی استفاده شود، نه برای عضله سازی.

ماکارونی یک کربوهیدرات عالی برای اضافه کردن وعده بعد تمرین است. به دلیل تطبیق پذیری این ماده غذایی ، می توانید یک وعده غذایی کامل ترکیب با ماکارونی را میل کنید. یک منبع پروتئین (مرغ، پنیر، گوشت یا ماهی) و یک منبع چربی سالم (به مقدار کم روغن زیتون یا آووکادو) اضافه کنید تا به یک وعده غذایی کامل تبدیل شود. برای افزایش مصرف مواد مغذی و فیبر، مقداری سبزیجات اضافه کنید و یک وعده غذایی شگفت انگیز را در وعده بعد از تمرین خواهید داشت.

خلاصه

پس از تمرین، باید گلوکز از دست رفته را در طول جلسات تمرینی خود جبران کنید. اگر بعد از تمرین یک منبع کربوهیدرات اضافه نکنید، این خطر وجود دارد که پروتئینی که می خورید به عنوان انرژی استفاده شود، نه برای عضله سازی. ماکارونی یک کربوهیدرات عالی برای اضافه کردن وعده بعد تمرین است.

فراموش نکنید برای رشد عضلات داشتن یک برنامه پیشرفته ضروری است شما در این مقاله برنامه بدنسازی کاملا حجمی سوپرست یک برنامه کاملا رایگان دریافت کنید.

مضرات خوردن ماکارونی برای بدنسازی

اگرچه اگر بدنساز هستید، افزودن ماکارونی فواید متعددی دارد، اما برخی از این مزایا بسته به فاز شما می‌تواند مضراتی در نظر گرفته شود. در اینجا چند دلیل وجود دارد که اگر بدنساز هستید، هنگامی که ماکارونی را اضافه می کنید باید مراقب باشید.

کربوهیدرات و کالری بالا

برای بدنسازانی که در مرحله برش قرار دارند، داشتن غذای پر انرژی راه حل مناسبی نیست. زیرا یکباره کالری اضافه می کند و در نهایت می توانید پیشرفت خود را به خطر بیندازید.

اگر می‌خواهید ماکارونی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید، مطمئن شوید که مصرف آن را به طور کامل با توجه به کالری کنترل می کنید یا زمانی که در فاز حجیم هستید، زمانی که طیف وسیع‌تری از کالری و کربوهیدرات دارید، از آن استفاده کنید.

اکثر مارک های ماکارونی پروتئین کمی دارند

ماکارونی سنتی سرشار از پروتئین نیست. اگرچه برخی از آنها مقدار قابل توجهی پروتئین دارند، در هر صورت ماکارونی همچنان منبع کربوهیدرات است. بنابراین، اگر بدنساز هستید و رژیم غذایی پر پروتئین دارید، ممکن است بخواهید منابع پروتئینی دیگری را به غذای خود اضافه کنید.

یکی دیگر از فواید ماکارونی در بدنسازی این است که به شما کمک می کند جلسات تمرینی سختی برای تحریک عضلات خود داشته باشید.
یکی دیگر از فواید ماکارونی در بدنسازی این است که به شما کمک می کند جلسات تمرینی سختی برای تحریک عضلات خود داشته باشید.
کدام نوع ماکارونی برای بدنسازی بهتر است؟

بهترین نوع پاستا به ترجیحات شما، میزان پروتئین مصرفی شما و اینکه آیا آن را قبل یا بعد از تمرین مصرف می کنید بستگی دارد.

اگر قبل یا بعد از تمرین از آن استفاده می کنید، ماکارونی سفید یک گزینه عالی است. از آنجایی که یک کربوهیدرات ساده است، نیازی به هضم طولانی ندارد و به شما انرژی سریع الاثر می دهد. اگر قبل یا بعد از تمرین از آن استفاده نمی کنید، می توانید آن را در طول روز میل کنید، اما برای افزایش فیبر مصرفی، حتماً سبزیجات زیادی در کنار ماکارونی اضافه کنید یا از نوع سبوبس دار آن استفاده کنید.

ماکارونی سبوس دار یک انتخاب عالی برای مصرف در طول روز است. نسبت به ماکارونی سفید، آزادسازی انرژی پایدارتری را فراهم می کند. برای اطمینان از اینکه ماکارونی سبوس دار دریافت می کنید، ماکارونی های را با بیش از 3 گرم فیبر در هر وعده انتخاب کنید.

ماکارونی حبوبات بهترین گزینه برای کسانی است که می خواهند پروتئین گیاهی بیشتری را در رژیم غذایی خود بگنجانند. آنها با ادام، کینوا، عدس، نخود یا لوبیا درست می شوند. در بیشتر موارد، آنها 5 تا 8 گرم پروتئین در هر وعده دارند (که می تواند تقریباً دو یا سه برابر مقدار ماکارونی سنتی باشد). حبوبات ممکن است در برخی افراد باعث ناراحتی معده شوند. بنابراین از مصرف آنها یا ماکارونی حبوبات قبل از تمرین خودداری کنید.

خلاصه

اگر قبل از تمرین از آن استفاده می کنید، ماکارونی سفید یک گزینه عالی است. اگر در طول روز میل کنید، برای افزایش فیبر مصرفی، حتماً سبزیجات زیادی در کنار ماکارونی اضافه کنید یا از نوع سبوبس دار آن استفاده کنید.

آیا ماکارونی برای رشد عضلات مفید است؟

ماکارونی به تنهایی به رشد عضلانی شما کمک نمی کند (از آنجایی که فاقد پروتئین عضله ساز است)، اما یکی دیگر از فواید ماکارونی در بدنسازی این است که کربوهیدرات های لازم برای سوخت رسانی به عضلات را در اختیار شما قرار می دهد و به شما کمک می کند جلسات تمرینی سختی برای تحریک عضلات خود داشته باشید.

ماکارونی کربوهیدرات ها را به معادله عضله سازی می آورد. بدون مصرف کربوهیدرات کافی، به طور بالقوه بدن می تواند از پروتئین (ماهیچه ها) به عنوان منبع انرژی استفاده کند. بنابراین، ماکارونی برای رشد عضلات ضروری است.

علاوه بر این، برای افزایش عضله، شما باید کالری بیشتری نسبت به نیاز بدن خود داشته باشید (کالری مازاد). از آنجایی که ماکارونی بسیار پر انرژی است، به دستیابی به کالری اضافی کمک می کند.

به یاد داشته باشید ماکارونی پروتئین کافی برای افزایش حجم و رشد عضلات شما ندارد. بنابراین هنگام مصرف ماکارونی، مطمئن شوید که یک منبع پروتئینی را کنار آن مصرف می کنید تا ماهیچه ها را با بلوک های ساختمانی اصلی خود تامین کند.

خلاصه

ماکارونی کربوهیدرات ها را به معادله عضله سازی می آورد. بدون مصرف کربوهیدرات کافی، به طور بالقوه بدن می تواند از پروتئین (ماهیچه ها) به عنوان منبع انرژی استفاده کند. بنابراین، ماکارونی برای رشد عضلات ضروری است.

جمع بندی فواید ماکارونی در بدنسازی

اگر می خواهید پاستا را در زندگی بدنسازی خود بگنجانید، در اینجا چند نکته و ترفند وجود دارد که ممکن است به شما کمک کند.

همه چیز را اندازه گیری کنید

یکی از مهمترین جنبه های رژیم غذایی بدنسازان اندازه گیری هر چیزی است که می خورید.

چه برای افزایش عضله یا از دست دادن چربی، باید هر گرم کربوهیدرات، پروتئین و چربی که می خورید را بشمارید تا مطمئن شوید که مقدار درستی می خورید. ماکارونی هم همینطور. اندازه وعده (چه پخته یا خام) را اندازه بگیرید و آن را به برنامه کالری شماری معمولی خود (برای شمارش کالری می توانید از نرم افزار ها کمک بگیرید ) اضافه کنید.

یک پروتئین اضافه کنید

همانطور که دیدیم، ماکارونی پروتئین کمی دارد. اگرچه برخی از برندها ممکن است حاوی پروتئین بیشتری باشند، اما هنوز برای رسیدن به نیازهای بدنساز کافی نیست. می توانید یک تکه بزرگ پروتئین به ظرف ماکارونی اضافه کنید.

ماکارونی گیاهی را اضافه کنید

اگر به دنبال این هستید کالری کمتری دریافت کنید اما همچنان می‌خواهید مقداری ماکارونی مصرف کنید، می‌توانید مقداری ماکارونی گیاهی اضافه کنید. می توانید نصف بشقاب را با ماکارونی سنتی و نیمی دیگر را با ماکارونی گیاهی میل کنید. این نه تنها حجم را افزایش می دهد، بلکه فیبر، احساس سیری و مهم ترین بخش کالری کمتری اضافه می کند.

تهیه و ترجمه: capitanpedia.ir

منابع feastgood.com

هشدار و سلب مسئولیت! این مطلب (فواید ماکارونی در بدنسازی) صرفا جنبه اطلاع رسانی دارد و برای استفاده از آن لازم است با دکتر یا متخصص مربوطه مشورت کنید. برای اطلاعات بیشتر بیانیه‌ی رفع مسؤولیت کاپیتان پدیا را بخوانید.

رضا مجد وب‌سایت
رضا جهانگیری مجد مربی علم تمرین فدراسیون بدنسازی با سابقه قهرمانی چندیدن دوره جودو کشور و بیش از 10 سال حضور در تیم ملی جودو ایران، به صورت رایگان در رسیدن شما به اهداف سلامت و ورزش کمک میکند.

یک نظر

  • رضا گفت:

    بسیار عالی

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    یک × 3 =